Opublikowano: 06.10.2022

Suszarnie przemysłowe

Nasze suszarnie SK są przeznaczone do suszenia tarcicy i prefabrykatów z drewna iglastego i liściastego w celu osiągnięcia żądanej wilgotności końcowej.

 

Suszarnie są urządzeniami wolnostojącymi typu komorowego, przystosowanymi do pracy cyklicznej. Mogą być ustawione jako pojedyncze obiekty lub w szeregu przy zachowaniu odpowiednich wymiarów (budowa wg typoszeregu wymiarowego)

 

 

Co nas wyróżnia?

 

Komory suszarni budowane są na bazie wyselekcjonowanych materiałów aluminiowych i kwasoodpornych. Konstrukcją nośną jest szkielet utworzony z płyt warstwowych z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej o bardzo dobrej izolacyjności.

 

 

Jak odbywa się proces suszenia?

 

Suszenie odbywa się poprzez wytworzenie w komorze odpowiednich warunków klimatycznych (temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza). Proces ten jest prowadzony automatycznie przez sterownik wg zadanych parametrów lub przez wybranie gotowych programów suszenia Programy są przygotowane według rodzaju i grubości suszonego wkładu. Użytkownik ma również możliwość stworzenia własnych programów na swoje potrzeby.

 

W zależności od zastosowanego sterownika proces suszenia może być prowadzony programem czasowym przez ustawienie odpowiednich parametrów w poszczególnych fazach suszenia lub programem wilgotnościowym, w którym proces suszenia ustala się w funkcji zmiany wilgotności suszonego materiału.

 

Więcej o sterowaniu pisaliśmy w tym artykule.

 

Aktualności

Skontaktuj się w sprawie bezpłatnej konsultacji. Przejdź do  formularza kontaktowego