Opublikowano: 18.08.2022

Nowe sterowanie suszarni

 

Zawsze staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Mając to na uwadze postanowiliśmy wraz z modernizacją naszych suszarni do drewna rozszerzyć ofertę sterowników do tych urządzeń. Nowa propozycja jest nowocześniejsza i bardziej trafia w oczekiwania użytkowników.

 

 

Zalety nowego systemu sterowania

 

Łatwość obsługi

System posiada kilkupoziomowy dostęp (operator oraz administrator i serwis posiadają oddzielne kody dostępowe). Pracownik obsługujący suszarnie musi tylko wybrać z listy przygotowanych programów suszenia odpowiedni program, wpisać wilgotność końcową i uruchomić proces, który odbywa się automatycznie.

 

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Sterownik wykorzystuje nowoczesną technologię komputerową dostosowaną do przemysłu 4.0. Umożliwia to zintegrowanie systemu sterowania suszarni z systemem produkcyjnym.

 

Wizualizacja i czytelna prezentacja przebiegu suszenia

W trakcie suszenia są pomiary z wszystkich czujników, stan pracy wentylatorów, kominków wentylacyjnych, zaworów itp. jest prezentowany w formie graficznej na panelu sterownika. Dodatkowo parametry są w sposób ciągły rejestrowane w formie wykresu oraz zapisywane w historii suszenia.

 

Optymalizacja energii elektrycznej i cieplnej

Sterownik oferuje rozwiązania oszczędzające energią cieplną i elektryczną w trakcie suszenia drewna. Umożliwia to optymalizacja przepływu powietrza za pomocą regulacji obrotów wentylatorów. Dodatkowo otwarcie kominków wentylacyjnych jest przeliczane pod kątem zminimalizowania straty energii cieplnej.

 

Zdalny dostęp

Podłączenie sterownika do Internetu umożliwia dostęp do panelu sterowania z dowolnego komputera, tabletu czy smartfona . Pozwala to zarządzać suszarnią z każdego miejsca na świecie.

 

Oczywiście tych zalet jest jeszcze więcej, ale nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Na szczególną uwagę zasługuję jeszcze fakt, że sterownik posiada do dwóch przetworników temperatury i wilgotności w komorze oraz bezobsługowy przetwornik wilgotności powietrza.

Aktualności

Skontaktuj się w sprawie bezpłatnej konsultacji. Przejdź do  formularza kontaktowego