Opublikowano: 12.01.2023

Normy emisyjności i Ecodesign

Normy emisyjności dotyczące kotłów na biomasę regulują poziom emisji zanieczyszczeń powietrza oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, poprzez ograniczenie szkodliwej emisji do atmosfery.

 

Czym jest 5 klasa?

 

Klasa 5 jest najwyższą klasą emisyjną dla kotłów na biomasę. Kotły te muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymagania dotyczące emisji zanieczyszczeń (pyłów, tlenków węgla oraz lotnych związków organicznych) i efektywności energetycznej, aby zostać zakwalifikowane do tej klasy. Wymagania te są określone przez normy europejskie (EN 303-5).

 

 

Czym jest Ecodesign?

 

Ecodesign (Ekoprojekt) jest dyrektywą dotyczącą wymagań energetyczno- emisyjnych dla kotłów. Wymaga ona od producentów kotłów spełnienia określonych wymagań emisyjnych (tlenki azotu) oraz całorocznej wysokiej sprawności energetycznej.

 

 

Zalety kotłów z 5 klasą i ecodesignem

 

Kotły posiadające 5. klasę i ecodesign są jednymi z najbardziej efektywnych kotłów na rynku. W celu zapewniania wyśrubowanych wymagań zastosowano w nich nowoczesną technologię spalania. Posiadają one nowoczesne systemy automatycznego dozowania paliwa oraz regulacji przepływu powietrza, co pozwala na uzyskanie optymalnych warunków spalania. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej oraz minimalizacja emisji takich zanieczyszczeń jak tlenki azotu i pyły.

 

W przypadku kotłów na biomasę to także dbałość o bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesne kotły posiadają zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz automatyczne systemy kontroli, które pozwalają na szybkie wykrycie i usunięcie ewentualnych awarii.

 

 

Kotły Hamech

 

Kotły Hamech to doskonały wybór dla tych, którzy poszukują efektywnych, ekologicznych i łatwych w obsłudze urządzeń grzewczych. Zachęcamy się do zapoznania z naszą ofertą.

 

 

 

Aktualności

Skontaktuj się w sprawie bezpłatnej konsultacji. Przejdź do  formularza kontaktowego