Zestaw energetyczny AZSD+KWH jest nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do wytwarzania energii cieplnej poprzez spalanie odpadów drzewnych / biomasy, m.in. trocin, zrębków, wiórów, kory itp. Zgazowywanie i spalanie trocin, biomasy odbywa się w palenisku AZSD, tzw. zgazowywaczu. Następnie gorące spaliny wdmuchiwane są do kotła KWH w którym ciepło przekazywane jest do instalacji technologicznej kotłowni.

 

 

Zestaw energetyczny bazuje na palenisku AZSD i kotle KWH :

AZSD - Automatyczny Zespół Spalania Rozdrobnionego Drewna
Palenisko AZSD przeznaczone jest do zautomatyzowanego spalania trocin / biomasy o granulacji do 30mm i wilgotności 30 - 60%.
 
Zastosowanie dodatkowego układu dowilżającego umożliwia spalanie również paliwa suchego. Urządzenie jest tzw. zgazowywaczem w skład którego wchodzi żaroodporna, ceramiczna komora obudowana podwójnym płaszczem wewnątrz którego znajdują się odpowiednio zaprojektowane kanały powietrzne. W skład urządzenia wchodzą ponadto zbiornik paliwa z pomostem, transporter ślimakowy, wentylator i zbiornik przeciwpożarowy. AZSD posiada uniwersalne przyłącze, przez co zbiornik trocin zastąpiony może być bezpośrednio urządzeniem wybierającym ZWT-S... więcej (strona produktu AZSD) »
KWH - Kocioł KWH
Kocioł KWH jest konwencjonalnym kotłem wodnym przystosowanym do współpracy z paleniskiem lub zespołem palenisk AZSD.
 
Kocioł jest konstrukcji gięto spawanej w której powierzchnię ogrzewalną stanowią ściany komory, wymiennika i płomieniówek. Ruszt kotła został również włączony w obieg wodny kotła. Kotły o mocach powyżej 110 kW posiadają konstrukcję dzieloną (komora spalania, wymiennik). Wersje kotłów różnią się w zależności od typu zestawu energetycznego w którym pracuje. Paleniska AZSD mogą być przyłączone od czoła lub też ścian bocznych kotła... więcej (strona produktu KWH)»

Zestaw energetyczny AZSD + KWH cechuje możliwość dowolnej konfiguracji w zależności od zapotrzebowania mocy, dostępnego pomieszczenia kotłowni itp. Dla przykładu zestaw o mocy 600kW może występować w konfiguracji KWH-600 + AZSD-600 podłączonym od czoła, od ściany lewej lub prawej czy też jako KWH-600 + 2 x AZSD-300 podłączonych odpowiednio od czoła, od czoła i ściany bocznej lub dwa paleniska na ścianach bocznych. Druga konfiguracją umożliwia np. pracę pojedynczego paleniska (1/2 mocy zainstalowanej). Kolejną cechą zestawu AZSD+KWH jest możliwość spalania tradycyjnego w kotle. Istnieje także możliwość wykonania zestawu poprzez wykorzystanie istniejącego, zainstalowanego kotła wykonując odpowiednie przyłącza palenisk.

Sterowniki

Od 2015 roku w ofercie proponujemy nową serię sterowników typu SE wyposażoną w dotykowy, kolorowy 7” panel HMI, który umożliwia kontrolę oraz zmianę parametrów i aktualnego stanu pracy zespołu grzewczego. W każdym momencie można podejrzeć (w zależności od wersji sterownika) zawartość tlenu w spalinach (odczytywaną za pomocą sondy Lambda), temperaturę paleniska, temperaturę spalin, temperaturę kotła, temperaturę podajnika, poziomu wody w kotle oraz podciśnienia w komorze spalania. Użytkownik ma możliwość sterowania pracą ruchomego rusztu, systemem wybierania popiołu, wentylatora wyciągowego, wentylatorów powietrza pierwotnego i wtórnego oraz systemu podawania paliwa. Dodatkowo automatyka sterująca wyposażona jest w zabezpieczenie zapobiegające cofaniu się ognia w kanale podajnika. W momencie wystąpienia awarii i stanów alarmowych wyświetlane są komunikaty z zapisem daty i godziny wystąpienia i zakończenia, dodatkowo istnieje możliwość  powiadomienia użytkownika sms-em bądź e-mailem. Dostępny jest także zdalny podgląd i sterowanie pracą zespołu grzewczego ze strony WWW. Sterownik kontroluje również poziom zapełnienia zbiornika popiołu, a w momencie przekroczenia wysyłana jest wiadomość do użytkownika. Automatyka zespołu grzewczego może pracować w  trybie automatycznym bądź manualnym.

sterownik se-500

sterownik se-500

Sterownik dotykowy do KWH i AZSD do pieców o mocach 180 kW i powyżej.

W piecu z podawaniem hydraulicznym typu redler użytkownik może zdecydować, które alarmy będą wysyłane za pomocą sms,  stawiająć obok ich nazwy zielony znacznik.

sterownik se-500

W urządzeniu z redlerem użytkownik może zaprogramować czas pracy wybieraka popiołu, przerwy wybierania, czas pracy  ruchomego rusztu oraz częstość pracy ruchomego rusztu (który powinien się zmieniać w zależności od stopnia zanieczyszczeń  paliwa). Ponadto wybieranie paliwa, jak i ruchomy ruszt mogą być obsługiwane automatycznie lub ręcznie.

 

 

Dane techniczne

Wybierz model

Zestaw energetyczny
AZSD50+KWH55
Moc znamionowa zestawu
60
kW
Zużycie paliwa
(1)
24
(2)
kg/h
------//------
0.08
(2)
m3/h
1. Zużycie objętościowe paliwa przyjęto przy założeniu - 1m3 waży 300kg
2. Wartość opałowa paliwa 12 028 kJ/kg, wilgotność 32%

Galeria zdjęć

Do pobrania


Pliki do pobrania

Zwymiarowane rysunki techniczne różnych konfiguracji zestawów kotłów KWH i zespołów AZSD tzw. zestawów energetycznych AZSD+KWH. Plik w formacie pdf. (5.60 MB)

Zwymiarowane rysunki techniczne poszczególnych wielkości palenisk typu AZSD. Plik w formacie pdf. (2.54 MB)

Zwymiarowane rysunki techniczne poszczególnych wielkości kotłów typu KWH. Plik w formacie pdf. (0.61 MB)

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe