Uniwersalne silosy z Hajnówki

W ostatnich tygodniach Hamech dostarczył dwa silosy przeznaczone do bezpiecznego magazynowania granulatu styropianowego siedleckiemu oddziałowi spółki Termo Organika. Po stronie dostawcy był zarówno projekt, produkcja jak i montaż u klienta urządzeń magazynujących o łącznej pojemności ponad czterystu metrów sześciennych. 

 - Realizacja kontraktów dla stałych klientów, takich jak Termo Organika, ma dla nas szczególne znaczenie. Potwierdza to, zarówno wiarygodność firmy jak i to, że nasze produkty się sprawdzają i odpowiadają na realne rynkowe zapotrzebowanie – stwierdza Ryszard Leszczyński, prezes, należącego do Grupy KZN Bieżanów, Hamechu.

- Dla nas liczy się rzetelność, dlatego kooperujemy z podmiotami, które nie traktują procesu sprzedaży jako jednorazowej przygody, ale są w stanie aktywnie wspierać nas na etapie projektowym, a zwłaszcza w trakcie całego cyklu życia urządzenia - mówi Daniel Mańkowski, dyrektor zakładu Termo Organika w Siedlcach. - Dlatego do wcześniej już wyprodukowanych przez Hamech silosów dołączyły kolejne dwa, które wykorzystamy do bezpiecznego magazynowania granulatu styropianowego, który później wykorzystywany jest w procesie produkcji systemów izolacyjnych. Istotną również dla nas kwestią jest elastyczność producenta silosów, który na nasze zamówienie zaprojektował i wykonał specjalną przegrodę środkową, umożliwiającą magazynowanie dwóch różnych rodzajów materiału w jednym zbiorniku.  – dodaje przedstawiciel Termo Organiki, największego producenta wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce.

W podstawowym wykonaniu silosy produkowane w Hamechu służą do bezpiecznego magazynowania rozdrobnionego materiału (wióry, trociny itp.) powstałego w wyniku obróbki drewna. Te dostarczone do Siedlec zostały zaadaptowane do magazynowania granulatu styropianowego, i przygotowane do podłączenia urządzeń załadowczych oraz rozładowczych używanych przez odbiorcę. Dodatkowo Hamech zaprojektował i wykonał specjalną przegrodę środkową, umożliwiającą magazynowanie dwóch różnych rodzajów materiału w jednym zbiorniku.