Suszarnia M-860/B przeznaczona jest do suszenia pieczywa. Znajduje zastosowanie w piekarniach m.in jako element linii produkcyjnej bułki tartej. Pieczywo suszone jest w koszach wykonanych z materiałów kwasoodpornych. Kosze wyposażone w rolki wprowadzane są do komory na ślizgach. W podstawowej wersji urządzenie zasilane jest olejem opałowym, ale opcjonalnie wykonujemy także suszarnie dostosowane do zasilania gazem.

Urządzenie sterowane jest regulatorem mikroprocesorowym realizującym w pełni zautomatyzowany proces suszenia. Aktualne warunki panujące w komorze tj. temperatura i wilgotność powietrza prezentowane są na wyświetlaczu LCD. Możliwa jest także edycja parametrów programu bezpośrednio z panelu kontrolera. 

Opis budowy suszarni pieczywa M-860/B

Urządzenie jest typu komorowego. Obudowę (poz. 1) i drzwi załadowcze suszarni (poz. 9) stanowią płyty z twardej pianki poliuretanowej o grubości 45 mm. Komora wykonana jest w całości z materiałów nierdzewnych tj. szkielet ze stali kwasoodpornej i poszycie komory z materiałów aluminiowych. Opcjonalnie wykonujemy także suszarnie o poszyciu zewnętrznym z blachy ocynkowanej lakierowanej i szkieletem ze stali konstrukcyjnej pokrytej emalią z atestem do kontaktu z żywnością.

Suszarnia podzielona jest na dwie zasadnicze części: kotłownię oraz komorę suszenia. W kotłowni znajduje się wymiennik spalinowo powietrzny wykonany z blachy kwasoodpornej wraz z palnikiem na olej opałowy (poz. 2), wentylator (poz. 3), szafka sterownicza i układ wlotowy świeżego powietrza (poz. 8). Komora suszenia posiada ażurową podłogę (poz. 7) przez którą wdmuchiwane jest gorące powietrze, układ pięciu poziomów ślizgów (poz. 5) na których umieszczone są kosze załadowcze (poz. 6), czujnik i kominek wylotowy wilgotnego powietrza (poz. 10). Suszarnia w wyposażeniu posiada kosze załadowcze w których umieszcza się suszone pieczywo.

W przypadku, gdy suszarnia przeznaczona jest do ogrzewania gazowego, nie posiada palnika olejowego i instalacji paliwowej. Podłączenia palnika gazowego i instalacji gazowej dokonuje specjalistyczna firma instalatorska.

Suszarnia do pieczywa M-860/B

Suszarnia do pieczywa M-860/B:
 • 1. Obudowa
 • 2. Wymiennik z palnikiem
 • 3. Wentylator
 • 4. Zbiornik paliwa
 • 5. Ślizgi
 • 6. Kosze załadowcze
 • 7. Podłoga ażurowa
 • 8. Układ wlotowy powietrza
 • 9. Drzwi załadowcze
 • 10. Układ wylotowy powietrza
 • 11. Zespół wylotowy spalin

 

 

Dane techniczneM-860/B
Dane ogólne Czynnik suszący - gorące powietrze
Masa jednorazowego wsadu [kg] do ~1200
Sposób załadunku - ręczny
Liczba koszy [szt] do 120
Masa kosza [kg] 6.1
Masa kosza z pieczywem [kg] 16
Zasilanie elektryczne [V] 3x400
Wymiary zewnętrzne Długość [mm] 6980
Szerokość [mm] 2954
Wysokość [mm] 2712
Podgrzewacz powietrza Rodzaj paliwa - olej opałowy (opcjonalnie gaz)
Moc cieplna [kW] 70
Średnie zużycie paliwa [kg/h] 1.58
Zużycie paliwa przy ciąłej pracy palnika [kg/h] 6.3
Sprawność cieplna [%] 92.7
Wentylator suszący Typ - TRZ-500
Ilość [szt] 1
Prędkość obrotowa wirnika [obr/min] 600
Wydatek [m3/h] 18000
Spiętrzenie [Pa] 410
Moc silnika [kW] 4

 


 

 

Schematy

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe

Aktualności

Kolejne uruchomienie kompleksu suszarniczo – energetycznego.

Zakłady Maszynowe Hamech Sp. z o.o. uruchomiły w miesiącu maju kompleks suszarniczo – energetyczny w firmie „For Nature Solution”.


Wesołych Świąt Wielkanocnych!


Wesołych Świąt


NAGRODA I STOPNIA - BUDOWA ROKU PODKARPACIA 2018


Sprawdź nasze referencje