Suszarka elektryczna ST-2 w zależności od wyposażenia przeznaczona jest do suszenia różnego rodzaju materiałów m. in. wyrobów tekstylnych, materiałów poligraficznych, warzyw, ziół, owoców itp. Suszarnia jest urządzeniem wolnostojącym typu komorowego, przystosowanym do pracy cyklicznej. Urządzenie przystosowane jest do bezpośredniego wprowadzania wózków załadowczych. Źródłem energii cieplnej suszarni są grzałki elektryczne.

Proces suszenia prowadzi sterownik umożliwiający utrzymanie określonej temperatury w trakcie pracy suszarki. Proces realizowany jest z zadaną temperaturą do osiągnięcia określonej wilgotności w komorze. Aktualne parametry w komorze suszarki prezentowane są na wyświetlaczach sterownika.

Budowa i dane techniczne

 Szkielet i poszycie wewnętrzne suszarni wykonane są z materiałów aluminiowych. Izolację komory wykonano z wełny szklanej o grubości 80mm. Od strony zewnętrznej komora obszyta jest ocynkowaną, lakierowaną blachą stalową. Głównymi zespołami suszarki są:
  • nagrzewnica,
  • wentylator,
  • kominek nawiewny,
  • kominek wywiewny,
  • sterownik z instalacją elektryczną.

Nagrzewnica składa się z grzałek elektrycznych, które służą do wytworzenia odpowiedniej temperatury w komorze.

Wentylator wytwarza obieg cyrkulacyjny powietrza w komorze. Jest wentylatorem osiowym z wirnikiem osadzonym bezpośrednio na silniku. Silnik jest przystosowany do pracy w temperaturze do 100°C i wilgotności powietrza do 100%.

Kominek nawiewny i wywiewny służą do regulacji wilgotności powietrza w komorze suszarni. Przy ich pomocy odbywa się usuwanie wilgotnego powietrza z suszarni i dostarczanie „suchego” powietrza z atmosfery.

Pracą suszarki steruje i nadzoruje sterownik wraz z instalacją elektryczną. Zadawane parametry procesu suszenia to temperatura i wilgotność końcowa. Aktualne parametry w komorze tj. temperatura i wilgotność prezentowane są na wyświetlaczach sterownika w trakcie prowadzenia procesu suszenia. Wyznacznikiem zakończenia procesu jest osiągnięcie wartości wilgotności zadanej.

Suszarnia posiada prowadnice do wprowadzania wózka z elementami suszonymi. Konstrukcja wózka zależy od rodzaju materiałów suszonych. Wózek nie należy do standardowego wyposażenia suszarki.

 

Dane techniczne suszarni zastosowanej do suszenia materiałów tekstylnychST-2
Wymiary zewnętrzne(1) Długość [mm] 1560
Wysokość [mm] 2205
Szerokość [mm] 1100
Wymiary przestrzeni załadowczej Długość [mm] 1260
Wysokość [mm] 1460
Szerokość [mm] 940
Zapotrzebowanie mocy [kW] 10
Napięcie zasilania [V] 3x400
Moc silnika wentylatora [kW] 0.9
Moc grzałek [kW] 6x1.5
Prędkość obrotowa wentylatora [obr/min] 1405

Galeria zdjęć

Schematy

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe