Uwaga:
Dane archiwalne. Produkt "Sterownik SH-2/Km" został wycofany z programu produkcji. Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z działem sprzedaży.

 

Sterownik SH-2/Km jest urządzeniem sterującym pracą napędów przedpaleniska AZSD-50, AZSD-100 oraz zespołu grzewczego ZGH-100. Proces spalania prowadzony jest tak, aby utrzymać pożądaną temperaturę czynnika grzewczego. Sterownik SH-2/Km

Sterownik SH-2/Km został zmontowany w plastikowej obudowie  z przeźroczystymi, uchylnymi drzwiczkami. Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. W obudowie umieszczono wszystkie elementy obsługi i sygnalizacji, jak również zabezpieczenia energetyczne. Sterownik powinien być zasilany 3-fazowym napięciem przemiennym 400VAC.

Praca sterownika opiera się na dwóch programach pracy:

  • spalanie intensywne
  • spalanie podtrzymujące

Dla obu trybów można określić czas podawania paliwa oraz czas przerwy. Przejście ze spalania intensywnego do spalania podtrzymującego następuje po osiągnięciu temperatury zadanej. Podczas spalania podtrzymującego wentylator nadmuchowy zostaje wyłączony. Zmniejszana jest także ilość paliwa podawanego do przedpaleniska.

Wyłącznik główny energii elektrycznej, znajduje się po prawej stronie szafki. Na płycie czołowej sterownika znajduje się regulator temperatury wyposażony w kontrolki sygnalizujące:

  • przegrzanie tj. uzyskanie przez czynnik grzewczy temperatury 95° C.
  • pracę podajnika
  • spalanie intensywne
  • spalanie podtrzymujące

oraz potencjometry do ustawiania czasów podawania i przerwy dla trybu spalania intensywnego i podtrzymującego

Obsługa sterownika sprowadza się do nastawienia temperatury kotła oraz odpowiednich czasów podawania i przerwy. Głównym elementem sterującym sterownika SH-2/Km jest regulator czasowy podawania. Oprócz opisanych kontrolek regulator posiada potencjometr do ustawiania temperatury zadanej.

Funkcje zabezpieczające instalowane w sterownikach typu SH-2/Km 
Przegrzanie kotła powyżej 95°C Przegrzanie kotła powyżej 95°C spowoduje wstrzymanie pracy nadmuchu oraz podajnika paliwa. Po obniżeniu temperatury urządzenie wróci do normalnej pracy.
Przepełnienie paliwa w palenisku Funkcja dołączona jest w przypadku współpracy z przedpaleniskiem AZSD. Przepełnienie paliwa w palenisku pieca spowoduje zadziałanie wyłącznika krańcowego umieszczonego na bocznej ścianie przedpaleniska, który wstrzyma dalsze podawanie paliwa. Po wypaleniu nadmiaru paliwa przedpalenisko wróci do normalnej pracy
Niski poziom wody Układ sygnalizacji poziomu wody w kotle – SPWT jest wyposażeniem opcjonalnym. Zbyt niski poziom wody powoduje włączenie sygnału dźwiękowego oraz wyłączenie urządzenia. Zastosowanie SPWT umożliwia również włączenie sygnału dźwiękowego w przypadku, gdy temperatura wody wychodzącej z kotła osiągnie 95°C.
Cofanie płomienia w kierunku kanału wybieraka W przypadku podłączenia do przedpaleniska AZSD wybieraka sprężynowego ZWT-S, sterownik SH-2/Kmzostał wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia zapobiegające cofaniu się ognia w kierunku kanału wybieraka. Zrealizowane jest to poprzez zamknięcie kanału wybieraka ZWT-S w przypadku, gdy temperatura w kanale przedpaleniska osiągnie wartość graniczną. Dodatkowo z kanału przedpaleniska następuje wypychanie przez pewien czas żarzącego się paliwa.
Przeciążenie silnika podajnika paliwa Wykrycie przeciążenia silnika podajnika paliwa powoduje zatrzymanie pracy napędu.

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe

Aktualności

Kolejne uruchomienie kompleksu suszarniczo – energetycznego.

Zakłady Maszynowe Hamech Sp. z o.o. uruchomiły w miesiącu maju kompleks suszarniczo – energetyczny w firmie „For Nature Solution”.


Wesołych Świąt Wielkanocnych!


Wesołych Świąt


NAGRODA I STOPNIA - BUDOWA ROKU PODKARPACIA 2018


Sprawdź nasze referencje