Aktualności
Silos zbożowy
Nowe produkty w naszej ofercie: silosy zbożowe typu SZP i SZLW. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem silosów (pdf)
Dokument dostępny jest w plikach do pobrania.

Śrubowy / ślimakowy przenośnik trocin ZP

Hamech > Ekologiczne kotłownie > Śrubowy / ślimakowy przenośnik trocin ZP
Ostatnia aktualizacja dn
Śrubowy / ślimakowy przenośnik trocin ZP
Śrubowy / ślimakowy przenośnik trocin ZP

Przenośnik śrubowy / ślimakowy  typu ZP przeznaczony jest do transportu biomasy w postaci trocin, rozdrobionej kory lub wiórów powstałych w wyniku obróbki drewna. W programie produkcji posiadamy przenośniki poziome i ukośne. Zespół przenośników może być przygotowany pod zasyp ręczny lub przystosowany do obioru z urządzenia gromadzącego np. zbiornika trocin. Zasadniczo stosowany jest do podawania trocin do zbiorników buforowych paleniska AZSD lub zespołu grzewczego ZGH.

Zespół przenośników trocin
 

Sterowanie, budowa i dane techniczne

 

Sterowanie zespołem przenośników (tzw. AZT) oparte jest na czujnikach wykrywających obecność trocin. W przypadku zespołu przenośników z wybierakiem trocin proces podawania jest w pełni zautomatyzowany.

Opcje wykonania:

  • sterowanie AZT, automatyczny załadunek trocin
  • kosz pod zasyp ręczny
  • kosz pod zasyp z urządzenia wybierającego
  • człon przesypowy np. z przenośnika ukośnego na poziomy, poziomego na poziomy itp.
 
 

Proces podawania prowadzony jest tak, aby zapewnić odpowiedni poziom paliwa w zbiornikach buforowych urządzeń spalających trociny. Sterowaniu podlegają urządzenie wybierające (np. wybierak trocin), przenośniki podające i elementy przesypowe. Możliwa jest praca układu zarówno w trybie automatycznym jak i ręczne załączanie poszczególnych elementów sterowanych.

W przypadku przenośnika z koszem pod zasyp ręczny sterowanie polega na manualnym załączeniu przenośnika, który zostanie wyłączony samoczynnie po osiągnięciu odpowiedniego poziomu trocin w zbiorniku buforowym urządzenia spalającego.

Przenośniki posiadają konstrukcję stalową, gięto / spawaną, zabezpieczoną antykorozyjnie emalią. Zasadniczą część przenośników stanowi obudowa gięta w kształcie litery „U” z przykręcanymi pokrywami. Wewnątrz obudowy napędzany przez motoreduktor porusza się wał śrubowy.
Napęd z motoreduktora na wał przekazywany jest przez sprzęgło przeciążeniowe. Drugi koniec wału oparty jest na zespole łożysk. Wał śrubowy wykonany jest z segmentów spiralnych.

Cecha Średnica wału śrubowego Długość maksymalna Wydajność maksymalna (1) Moc i napięcie zasilania (2) Maksymalny kąt wzniosu (α)(1)  
[mm] [m] [m3/h] [kW/V] [°] Przenośnik trocin - maks. kąt wzniosu
Przenośnik poziomy Φ200 10 8 3;5,5 / 400 -
Φ315 40 9,2 / 400 -
Przenośnik skośny Φ200 12 6 3;5,5 / 400 35-40
Φ315 40 9,2 / 400
  • Wartości orientacyjne, zależne od rodzaju transportowanego materiału
  • Wartości orientacyjne, dobierane indywidualne w zależności od rodzaju materiału transportowanego, długości przenośnika, kąta wzniosu itp.
 
 

Galeria