Rozbudowa kompleksu suszarnianego

ZM Hamech wyprodukował i uruchomił dla inwestora z województwa podkarpackiego, kolejne komory suszarniane. W ten sposób cały kompleks, będący w całości dziełem firmy z Hajnówki, liczy już osiem komór. 

W trakcie wakacji 2019 roku Spółka Hamech wykonała i uruchomiła kolejne dwie komory w istniejącym kompleksie suszarnianym. Dotychczasowy klient zwrócił się o rozbudowę instalacji do podlaskiej spółki, uznając jej ofertę za najlepszą pod względem technicznym i finansowym.

Suszarnie zostały wyposażone w sterowanie firmy Hamech wytworzone na licencji Bes Bollmann oraz w wysokociśnieniowe nawilżanie. Zastosowanie zaawansowanej i sprawdzonej automatyki skutkuje skróceniem czasu suszenia twardych gatunków drewna (dąb, buk) co obniża bezpośrednio zużycie energii elektrycznej. Obudowa została wykonana po raz kolejny z płyt panelowych wykonywanych w specjalnych urządzeniach wtryskowych. Wnętrze paneli jest wypełnione sztywną, trwałą pianką poliuretanową odporną na ciężkie warunki pracy komory do suszenia drewna. Niska wartość współczynnika przewodzenia ciepła poliuretanu (0,024W/m2K) zapewnia skuteczną i trwałą izolację cieplną. Zapewnia to stabilność przebiegu procesu suszenia oraz optymalne wykorzystanie energii cieplnej używanej do suszenia drewna.