Przenośnik zgarniakowy służy do transportu paliwa do podajnika tłokowego stanowiącego część składową wyposażenia kotła szczególnie do spalania mieszaniny kory, trocin, kawałkowego drewna poprodukcyjnego o granulacji: 50mmx30mmx300mm, wilgotność max 50% przy czym drewno kawałkowe stanowi max 50% zawartości mieszaniny.

 

Kontenerowy zasobnik paliwa ma kształt prostopadłościanu. Na dnie zabudowany jest hydrauliczny wygarniak, który porusza się ruchem posuwisto – zwrotnym w prowadnicach po dnie zbiornika. Ramiona wygarniaka poprzez odpowiedni profil transportują porcję paliwa w kierunku koryta zsypowego, w którym zainstalowany jest łańcuchowy przenośnik zgarniakowy. System sterowania zapewnia automatyczne porcjowe podawanie paliwa , gdy zachodzi potrzeba na nowa dawkę paliwa. Z koryta zsypowego kontenera paliwo trafia do przenośnika zgarniakowego, który składa się z obudowy w postaci modułowych rynien z cięgnami łańcuchowymi, mechanizmu napędowego i mechanizmu napinającego. Plusem zastosowania przenośnika zgarniakowego jest możliwość podawania do kotła grubych frakcji paliwa.

Paliwo przesuwane jest po nieruchomej powierzchni rynny za pomocą poprzeczek rozmieszczonych na podwójnym cięgnie łańcuchowym do wysypu, z którego trafia do przenośników zgarniakowych kierunkowych przez sekcję rozdzielczą do komór tłokowych dozowników paliwa. Ich zadaniem jest dostarczanie do kotłów porcji paliwa odpowiednich do utrzymania zadanych parametrów spalania. Tłok dozownika jest poruszany przez siłownik hydrauliczny wyposażony w nóż ścinający, zapewniający bezpieczne przecięcie nieregularnych kawałków paliwa. Komora, w której porusza się siłownik posiada dwustopniowy system zabezpieczenia przed cofnięciem płomienia do podajnika, w postaci uchylnej sterowanej hydraulicznie klapy i kapilary czujnika temperatury z zaworem, który w przypadku nadmiernego wzrostu temperatury automatycznie otwiera się i dozownik jest schładzany wodą. Urządzenia te zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji urządzenia.

 

Redler typu RAK z zestawem spalania hybrydowego (AZSD/PT/1000 i KWH/PT/1000)

Wyszczególnienie

  Typ

 

  AZSD 1000/KWH 1000/PT

 

Moc grzewcza zestawu

kW

2x1000

Minimalne wymiary pomieszczenia dla zestawu (dł. A x szer. B x wysokość )

m

10 x 15x 5

Paliwo

mieszanina kory, trocin, kawałkowego drewna
poprodukcyjnego o granulacji:
50mmx30mmx300mm, wilgotność max. 50%

zużycie do ok.800kg/h (Wu=10 kJ/kg)

 

Pojemność zasobnika KWP

m3

Do wyboru: 20, 40, 50 lub 2x20, 40, 50

 

Redler typu RAK sprzedawany jest także z zestawem spalania hybrydowego (AZSD/PT/1000 i/lub KWH/PT/1000).

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe

Aktualności

Kolejne uruchomienie kompleksu suszarniczo – energetycznego.

Zakłady Maszynowe Hamech Sp. z o.o. uruchomiły w miesiącu maju kompleks suszarniczo – energetyczny w firmie „For Nature Solution”.


Wesołych Świąt Wielkanocnych!


Wesołych Świąt


NAGRODA I STOPNIA - BUDOWA ROKU PODKARPACIA 2018


Sprawdź nasze referencje