PRZEZNACZENIE i OPIS DZIAŁANIA:

 Palnik typu AZZD-500 to automatyczne, bezobsługowe urządzenie służące do spalania paliwa w postaci brykietu drzewnego o granulacji 60mm i długości 100-300mm. Współpracuje z kotłami CO na paliwa stałe.

Praca palnika jest automatyczna, urządzenie samo rozpala podany brykiet, kontroluje proces spalania oraz wygasza płomień. Proces palenia zaczyna się od podania drobnego pelletu (o granulacji 8-10mm) do palnika, przez kanał zasypowy, do której podłączony jest przewodem elastycznym zbiornik na brykiet. Palnik podaje pierwszą dawkę paliwa do paleniska, załączają się obydwa wentylatory powietrza pierwotnego i wtórnego na małej mocy, a zapalarka znajdująca się korpusie rozżarza pellet gorącym powietrzem. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury żarzenia urządzenie należy przełączyć na podawanie brykietu, aby palnik mógł przejść w proces ciągłego spalania. Zapalarka zostaje wyłączona, palnik dozuje potrzebną dawkę paliwa, wentylatory nadmuchują powietrze dla optymalnego spalania.

Po zakończonej fazie spalania urządzenie wygasza płomień. Palnik przestaje podawać paliwo, wentylatory dogaszają płomień, a palenisko zostaje oczyszczone poprzez ruch rusztu, z resztek popiołu.

W urządzeniu znajduje się fotokomórka nadzorująca cały proces spalania.

DANE TECHNICZNE

Moc cieplna znamionowa

kW

500

Moc cieplna max/min

kW

500/150

Napięcie zasilania

V

Prąd przemienny 230/400V/50Hz

Pobór mocy elektrycznej

kW

0,40

Wymagany ciąg komina

Pa

≥40

Min. wysokość komina

m

18

Sprawność palnika

%

Ok.90

Moc wentylatorów

W

2x450

Moc zapalarki

W

2x300

Zużycie paliwa kg/h

brykiet o Wu=16750kJ/kg: 19,5 kg

 

 

 

Galeria zdjęć

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe