PRZEZNACZENIE i OPIS DZIAŁANIA

Palnik typu AZZP-500 służy do spalania następujących rodzajów paliwa: drewna rozdrobnionego w postaci trocin i zrębków, torfu oraz różnych rodzajów pelletu o wilgotności do 40%. Maksymalna granulacja paliwa wynosi 30mm. Urządzenie może współpracować z kotłami CO instalacji grzewczej systemu otwartego.

Paliwo z zasobnika paliwa podawane jest do palnika z wykładziną ceramiczną za pomocą napędzanego transportera ślimakowego. Zgazowanie paliwa następuje w palniku umieszczonym w komorze spalania kotła. W komorze spalania następuje też ich spalanie. Z komory spalania gazy przechodzą do wymiennika.

Proces palenia w palniku powinien być poprzedzony około godzinnym wygrzewaniem komory. Jest to możliwe dzięki zamontowanym w wykładzinie ceramicznej komory palnika grzałkom elektrycznym. Po podaniu pierwszej dawki paliwa do paleniska, załącza się wentylator powietrza na małej mocy, a zapalarka znajdująca się korpusie rozpala paliwo powietrzem. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury żarzenia urządzenie przechodzi w proces ciągłego spalania. Zapalarka zostaje wyłączona, palnik dozuje potrzebną dawkę paliwa, wentylatory nadmuchują powietrze dla optymalnego spalania.

Po zakończonej fazie spalania urządzenie wygasza płomień. Palnik przestaje podawać paliwo, wentylatory dogaszają płomień, a palenisko zostaje oczyszczone poprzez ruch rusztu, z resztek popiołu.

W urządzeniu znajduje się fotokomórka nadzorująca cały proces spalania.

 

DANE TECHNICZNE

Moc znamionowa kW

500

Moc max/min kW

500/250

Napięcie zasilania V

Prąd przemienny

230/400V/50Hz

Pobór mocy max kW

5,5

Wymagany ciąg komina hPa

>0,4

Min. wysokość komina m 18
Sprawność palnika % Ok.85
Moc wentylatora W

2x450

Moc zapalarki W 2x300
Zużycie paliwa kg/h

rozdrobnione drewno o Wu 10,5 MJ/kg

–85÷175

torf o Wu 9,5 MJ/kg – 95÷190

 

pellet o Wu 18 MJ/kg

 

–37÷73

  

 

Galeria zdjęć

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe