PRZEZNACZENIE i OPIS DZIAŁANIA:

Palnik typu AZZP 50 służy do spalania paliwa: drewna rozdrobnionego w postaci zrębków, pelletu, trocin o wilgotności do 40% i granulacji do 30mm i torfu o wilgotności 40%. Może współpracować z kotłami instalacji grzewczej systemu otwartego.

Paliwo ze zasobnika paliwa podawane jest do palnika z wykładziną ceramiczną za pomocą napędzanego transportera ślimakowego. Zgazowanie paliwa następuje w palniku umieszczonym w komorze spalania kotła. W komorze spalania następuje też ich spalanie. Z komory spalania gazy przechodzą do wymiennika.

Proces palenia w palniku powinien być poprzedzony ok. godzinnym wygrzewaniem komory. Jest to możliwe dzięki zamontowanym grzałkom w wykładzinie ceramicznej komory palnika. Po podaniu pierwszej dawki paliwa do paleniska, załącza się wentylator powietrza na małej mocy, a zapalarka znajdująca się korpusie rozpala paliwo powietrzem. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury żarzenia urządzenie przechodzi w proces ciągłego spalania. Zapalarka zostaje wyłączona, palnik dozuje potrzebną dawkę paliwa, wentylatory nadmuchują powietrze dla optymalnego spalania.

Po zakończonej fazie spalania urządzenie wygasza płomień. Palnik przestaje podawać paliwo, a wentylatory dogaszają płomień, a palenisko zostaje oczyszczone poprzez ruch rusztu, z resztek popiołu. . .

W urządzeniu znajduje się fotokomórka nadzorująca cały proces spalania,

 

DANE TECHNICZNE

Moc znamionowa kW 50
Moc max/min kW 50/25
Napięcie zasilania Prąd przemienny 230/400V/50Hz
Pobór mocy max kW 3,0
Wymagany ciąg komina hPa 0,15-0,30
Min. wysokość komina m 8
Sprawność palnika % Ok.85
Moc wentylatora W 180
Moc zapalarki W 2x300
Zużycie paliwa kg/h

- rozdrobnione zrębki o Wu 10,5 MJ/kg

–8,5÷17,5

- torf oWu 9,5 MJ/kg – 9,5÷19

  

 

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe