Suszarnie

Komorowa suszarnia tarcicy i prefabrykatów z drewna. Cechy charakterystyczne suszarni SK:

  • pojemność przestrzeni załadowczej pojedynczej komory suszarni: 73 - 410 m3
  • konstrukcja modułowa, komorowa, ze stropem pozornym, nieprzelotowa
  • izolacja na bazie pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej (typoszereg SKW)
  • rewersyjny obieg powietrza
  • sterowanie automatyczne w standardzie
  • opcjonalnie wersja z możliwością suszenia tzw. "buk na biało" tj. suszenia z zachowaniem naturalnej barwy drewna
Więcej...

Kotłownie

Kocioł jest konstrukcji stalowej, gięto-spawanej. W zakresie produkcji Z.M. Hamech posiada kotły o mocach do 2000kW. Kotły o mocach powyżej 110 kW posiadają konstrukcję dzieloną na tzw. komorę spalania i wymiennik.

Więcej...

Energetyka

Urządzenie przeznaczone jest do zgazowywania (wytwarzania gazu) drewna, jego odpadów poprodukcyjnych lub paliw drewnopochodnych. Wytworzony gaz może być następnie wykorzystany w ogrzewnictwie – spalany w kotłach CO, lub też przy wytwarzaniu energii elektrycznej – po oczyszczeniu dostarczany do silników spalinowych napędzających generatory elektryczne.

Więcej...

Magazynowanie zboża

Oferujemy kompleksowe wyposażenie magazynów zbożowych. Oprócz silosów zbożowych produkujemy również przenośniki kubełkowe, ślimakowe, rury spadowe itp. Jesteśmy w stanie zrealizować kompletne obiekty z koszami przyjęciowymi oraz systemami załadunku i rozładunku silosów.

Więcej...

Systemy załadunku i dystrybucji zbóż

Przenośniki ślimakowe Z. M. Hamech sp. z o. o. stosuje się do transportu materiałów sypkich, głównie ziaren zbóż na niewielkie odległości. Mogą również służyć do przesypywania materiału sypkiego w celu jego przewietrzenia. Stosuje się je głównie w gospodarstwach rolnych i hodowlanych. Przenośniki ślimakowe posiadają budowę modułowa, umożliwia to łatwe dostosowanie długości przenośnika do potrzeb klienta.

Więcej...

Obrabiarki

Obtaczarka DF-140 służy do obróbki drewna na okrągło w zakresie średnic fi40-150 [mm]. Kołki / bale otrzymane po obróbce mają zastosowanie m.in. w budownictwie domków letniskowych, jako elementy dekoracyjne, do wyrobu mebli, w melioracji do wykonania faszyn w rowach i przepustach itp.

Więcej...

Ściany lakiernicze

Ściana wyciągowa sucha typu SWS jest urządzeniem wentylującym obszar stanowiska roboczego natrysku oraz wychwytującym mgłę powstającą przy malowaniu natryskowym przedmiotów. Przeznaczona jest do pracy w malarniach, do przetłaczania zanieczyszczonego powietrza parami lub gazami tworzącymi z powietrzem mieszaniny wybuchowe zaliczanymi do grupy wybuchowości II A i klasy temperaturowej T4 np. benzyna do lakierów, ksylen, toluen i alkohol metylowy itp.

Więcej...

Usługi

Wykonujemy usługi: wykrawanie na prasie rewolwerowej. ciecie plazmowe i tlenowe, spawanie, obróbka skrawaniem, malowanie i śrutowanie powierzchni, obróbka plastyczna blach, projektowanie i produkcja narzędzi, wyważanie

Więcej...

Prace konstrukcyjne

Dział konstrukcyjny ZM Hamech składa się z konstruktorów z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą w zakresie projektowania maszyn różnego typu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego oprogramowania do wspomagania projektowania jesteśmy w stanie projektować bardzo zaawansowane konstrukcje.

Więcej...

Aktualności

DREMA 2014 - wywiad z Prezesem Z.M. Hamech Sp. z o.o. Ryszardem Sokołowskim

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z prezesem Z.M. Hamech sp. z o.o. Panem Ryszardem Sokołowskim - targi DREMA 2014


Drema 2015


Zakłady Maszynowe Hamech Sp. z o.o. podpisały duży kontrakt na realizację suszarń dla firmy POL-KRES EDWOOD Daniel Tomaszuk

 Daniel Tomaszuk i Grzegorz Dąbrowski


Redler typu RAK z zestawem spalania hybrydowego (AZSD/PT/1000 i KWH/PT/1000) NOWOŚĆ


Z.M. Hamech Sp. z o.o. obecne na rynku włoskim

Firma nawiązała współpracę z dystrybutorem:

S.C. MABEN PLANT S.r.l.
400117 Cluj-Napoca – Calea Dorobantilor, Nr.14-16, Ap.6
NRC: J12/1043/2012 CUI RO30077901