Odpylacze cyklonowe spalin należy stosować do zatrzymywania pyłów (zwłaszcza pyłów o działaniu erozyjnym) występujących w spalinach kotłów przemysłowych. Standardowo wyposażone w wentylator spalin poprawiają parametry pracy kotłowni. Jednocześnie pozwalają na znaczne zmniejszenie wielkości komina obniżając koszt inwestycji.

Cyklon spalin

Produkowane cyklony spalin zasadniczo przeznaczone są do współpracy z wyrobami Z.M. Hamech tj. paleniskiem trocin AZSD i kotłem KWH lub zespołem grzewczym do spalania trocin ZGH. Od strony wylotu spalin cyklon połączony jest z kominem. Możliwe jest wykonanie konstrukcji odpylacza, a w szczególności przyłączy wg wytycznych klienta.

Cyklon spalin składa się z następujących elementów:

  • króciec wlotowy (wlot gazu zapylonego)
  • komora
  • lej pyłowy
  • króciec wylotowy (wylot gazu odpylonego)
  • zbiornik pyłu wytrąconego
  • wentylator spalin

Proces odpylania realizowany jest poprzez wykorzystanie siły odśrodkowej. Zanieczyszczone spaliny wprowadzane są przez króciec wlotowy (poz. 1) do komory cyklonu (poz. 2), gdzie następuje zawirowanie spalin. Na skutek oddziaływania siły odśrodkowej pył przemieszcza się ku zewnętrznym ścianom komory, następnie lejem pyłowym (poz. 3) do zbiornika pyłu (poz. 4). Ciąg spalin wymuszony jest za pomocą wentylatora spalin (poz. 5). Wytrącony pył zbierany jest w zbiorniku, który należy okresowo opróżniać.

Cyklon odpylający spalin jest konstrukcji stalowej, gięto / spawanej. Komora posiada izolację cieplną i poszycie z blachy ocynkowanej akrylowej. Zbiornik pyłu zainstalowany został na kołach. Poprzez mocowanie zapięciami nie wymaga podnoszenia podczas montażu.

Stalowe elementy odpylacza zabezpieczane są farbą krzemianowo-cynkową, która po wyschnięciu tworzy powłokę porównywalną z powłoką cynkową oraz termoodporną emalią poliwinylową.

  1. Bez wentylatora

Do pobrania


Pliki do pobrania

Plik w formacie pdf zawierający dane i schematy techniczne z zaznaczeniem główny wymiarów poszczególnych typów odpylaczy cyklonowych Ax630. (1.97 MB)

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe