Nowe suszarnie Hamechu już u klientów

Kolejne nowoczesne i wysokowydajne suszarnie SK-275  i SK-136 zostały właśnie oddane do użytku zamawiających. Te sztandarowe produkty ZM Hamech, od lat cieszą się niezmiennym rynkowym powodzeniem dzięki optymalnym parametrom technicznym, energooszczędności i trwałości.

Oddane do użytku w ostatnich dniach suszarnie do drewna trafiły do klientów w województwie podlaskim, powiat białostocki i województwie łódzkim, powiat wieruszowski.  ZM Hamech firmowały kompleksową realizację kontraktów od fazy projektowej, poprzez produkcyjną aż po ostateczną zabudowę. – To optymalne rozwiązanie dla późniejszego użytkownika. Dzięki niemu dostaje on produkt „szyty na miarę”, za który, na każdym etapie powstawania, bierze odpowiedzialność jeden podmiot. Dzieje się tak nie tylko na etapie produkcji czy zabudowy, ale i późniejszej eksploatacji w trakcie której klient otrzymuje pełne wsparcie techniczne z naszej strony – mówi Andrzej Karpowicz, wiceprezes ZM Hamech. – Strategia takiego, kompleksowego podejścia do takich produktów jak suszarnie czy kotły, pozwala na kontrolowanie i ciągłe doskonalenia jakości wyrobów na każdym etapie realizacji – podkreśla Karpowicz.

Suszarnie typu SK z w pełni zautomatyzowanym procesem suszenie są suszarniami komorowymi wolnostojącymi o konstrukcji modułowej umożliwiającej budowę komór w układzie szeregowym. Duża elastyczność producenta umożliwia dostosowanie wielkości komór do indywidualnych potrzeb klienta. Izolacja wykonana jest na bazie pianki poliuretanowej i pozwala na znaczne oszczędności energii, zwiększa stabilność procesu suszenia, umożliwiając także suszenie w niskich temperaturach otoczenia czy prowadzenia obróbki fitosanitarnej. Suszarnie te przeznaczone są do suszenia tarcicy i półfabrykatów z drewna iglastego i liściastego do 8% wilgotności końcowej. Wykonane są w wersji standardowej z temperaturą suszenia do 95°C i wersji do prowadzenia niskotemperaturowych procesów suszenia (tzw. wersja „buk na biało” –umożliwiająca podczas suszenia zachowanie naturalnej barwy drewna bukowego).