Kotły

Zestaw energetyczny przeznaczony do wytwarzania energii cieplnej poprzez spalanie odpadów drzewnych / biomasy, m.in. trocin, zrębków, wiórów, kory itp

  • konstrukcja na bazie paleniska AZSD i kotła KWH
  • nominalna moc cieplna: 60 - 2000 kW
  • wilgotność paliwa: do 60%

Więcej...

Magazynowanie paliwa i zasilanie

Urządzenie wybierające w postaci hydraulicznego wybieraka- HWP i przenośników ślimakowych (poziomego i ukośnego) przeznaczone jest do wybierania zrębków, drewna kawałkowego i innego rodzaju biomasy ze zbiornika o kształcie prostokąta i transportu do komory paleniska zespołu grzewczego.


Więcej...

Kominy

Komin jest elementem służącym do odprowadzania i rozpraszania spalin. Oferujemy kominy w zakresie średnic do φ800 [mm]. Wykonywane są jako konstrukcje wolnostojące, bez odciągów. Płaszcz wykonujemy z rury stalowej ze stali G-235. Segmenty łączone są poprzez skręcanie z zastosowaniem kołnierzy spawanych do łączonych płaszczy.


Więcej...

Cyklony spalin

Odpylacze cyklonowe spalin należy stosować do zatrzymywania pyłów (zwłaszcza pyłów o działaniu erozyjnym) występujących w spalinach kotłów przemysłowych. Standardowo wyposażone w wentylator spalin poprawiają parametry pracy kotłowni. Jednocześnie pozwalają na znaczne zmniejszenie wielkości komina obniżając koszt inwestycji.


Więcej...

Montaż

Oprócz produkcji wyposażenia kotłowni, oferujemy również ich montaż u klienta. Nasze ekipy montażowe posiadają odpowiednie doświadczenie i profesjonalny sprzęt, co pozwala na szybką realizację zamówień naszych klientów. Zrealizowaliśmy montaże już kilkuset kotłowni w kraju i za granicą.


Więcej...