Kotły z ruchomym rusztem ZGH-3000 są nowoczesnymi urządzeniami przystosowanymi do spalania mieszaniny kory, trocin, kawałkowego drewna poprodukcyjnego o granulacji: 50mmx30mmx300mm (ilość tej frakcji w objętości zbiornika nie może przekroczyć 20%), o wilgotności maksymalnej 40%, w celu wytworzenia gorącej wody do celów grzewczych lub technologicznych. Kocioł ma moc 3000 kW. Urządzenie charakteryzuje się zwartą konstrukcją, co umożliwia instalację w pomieszczeniach o małych gabarytach. W zespole ZGH, jak pozostałych wyrobach produkowanych przez ZM Hamech Sp. z o.o. wszelkie elementy, mające podczas pracy kontakt z płomieniem wykonane są ze specjalnej stali jakościowej, przeznaczonej do pracy w podwyższonej temperaturze. Zastosowanie stali jakościowej znacząco podwyższa trwałość urządzenia. Każde urządzenie zabezpieczone jest przed tzw. cofnięciem płomienia poprzez instalację przeciwpożarową.

 

Procesem spalania steruje sterownik typu SE-ZGH, wykorzystujący sterownik PLC oraz kolorowy panel HMI. Sterownik w standardzie posiada zabezpieczenia przed przeciążeniem napędów zespołu podawania paliwa, przed przegrzaniem kotła oraz przed cofaniem się ognia w układzie podawania. Sterowniki typu SE- ZG posiadają funkcję regulacji ilości powietrza pierwotnego i wtórnego w oparciu o przepustnice sterowane siłownikami. Umożliwiają również regulację wydajności pracy wentylatora wyciągowego (cyklonu) przy wykorzystaniu czujnika podciśnienia (jest to opcja do wyboru). Istnieje także możliwość podłączenia czujnika temperatury spalin, temperatury powrotu oraz temperatury podajnika. Jako wyposażenie dodatkowe może być dołączony układ sygnalizacji niskiego poziomu wody w kotle. W celu zapewnienie odpowiedniej czystości spalin sterownik współpracuje z sondą LAMBDA.

Ponadto do zespołu ZGH-3000 proponujemy urządzenia współpracujące m.in. redler i system hydraulicznego wybierania paliwa, instalację technologiczną (rurarz, naczynie wzbiorcze, pompy itp.) i dymową kotłowni. W zestawie opcjonalnie instalowany jest multicyklon odpylający, który dodatkowo oczyszcza spaliny lub filtr bawełniany pozwalający na zachowanie dopuszczalnych w UE wielkości emisji dla obiektów energetycznego spalania zgodnie z DYREKTYWĄ PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2015/2193 z dnia 25 listopada 2015 r.

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie wyposażenia kotłowni począwszy od doboru urządzeń, wykonania, do transportu i montażu na gotowo w miejscu przeznaczenia.

 

ZESPOŁY GRZEWCZE ZGH
Nominalna moc cieplna  [kW] 1000 2000 3000 3500 6000
[kcal/h] 860 000 1 720 000 2 580 000 3 010 000 5 000 000
Zużycie paliwa  [kg/h] 400 750 1000 1300 2000
[mp/24h] 38,3 71,8 100 124,5 200
Zapotrzebowanie mocy [kW] 4,5 9 15 17 30
Napięcie [V] 400 400 400 400 400
Powierzchnia mozliwa do ogrzania [m2] 6400 12 800 19 200 22 400 38 400
Masa urządzenia [kg] 16 000 20 000 25 000 29 000 40 000

 

 

W prezentowanym urządzeniu ZGH 3000 zastosowano innowacyjną metodę podwyższenia efektywności energetycznej kotła oraz obniżenia emisji spalin. Innowacyjność rozwiązania prezentowanego przez ZM „Hamech” polega zastosowaniu do nadmuchów powietrza pierwotnego oraz wtórnego, powietrza wstępnie podgrzanego. ZM „Hamech” jako jedyne na rynku zastosowały takie rozwiązanie w produkowanych przez siebie zestawach energetycznych. Powietrze to zostaje wstępnie podgrzane w czopuchu łączącym zestaw energetyczny z filtrem, czy też multicyklonem. Daje to wymierne korzyści w postaci efektywniejszego spalania, gdyż nie ma gwałtownego chłodzenie płomienia, szczególnie w okresach jesienno-zimowych, co pozwala zwiększyć sprawność zestawu energetycznego, a co za tym idzie zużycie paliwa. Drugą zaletą w/w rozwiązania jest schłodzenie spalin wychodzących z kotła do poziomu poniżej 200ºC co pozwala na bezpieczne stosowanie filtrów tkaninowych o dużej absorpcji zanieczyszczeń. Konfiguracja zestawów energetycznych z filtrami tkaninowymi pozwala na bardziej efektywne usuwanie zanieczyszczeń ze spalin, co ma szczególne znaczenie w obecnych czasach, gdy wszystkim nam zależy na ochronie środowiska i stałym poprawianiu czystości powietrza.

Proces podgrzewania powietrza odbywa się w specjalnie zaprojektowanym czopuchu. Czopuch posiada dwa płaszcze i zewnętrzną izolację. Pozwala to przepływającym wewnętrznym kanałem spalinom ogrzewać omywające ten kanał powietrze, które następnie jest tłoczone przy pomocy wentylatorów powietrza pierwotnego i wtórnego do kotła (schemat działania czopucha w załączniku).

ZGH 3000 jest objęte 4-letnią gwarancją.

Zalety kotła z ruchomym rusztem:

- innowacyjność - brak na rynku rozwiązania chłodzącego spaliny w czopuchu i jednocześnie dogrzewania powietrzem,

- energooszczędność,

- kocioł współpracuje z innymi produktami ZM Hamech, tj. redler, redler typu RAK (który dostał Złoty Medal MPT w 2015 r.), multicyklon i przede wszystkim filtr bawełniany pozwalający na zachowanie dopuszczalnych w UE wielkości emisji dla obiektów energetycznego spalania zgodnie z DYREKTYWĄ PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2015/2193 z dnia 25 listopada 2015 r.

- podawanie grubszych frakcji drewna,

- łatwe dostosowanie kotła do różnych potrzeb klienta dotyczących magazynowania i spalania,

- mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń kotłowni z powodu zwartej konstrukcji,

- zastosowanie wysokiej jakości materiałów (np. estetyczne i trwałe ruchome ruszta z domieszką manganu, trwała wymurówka),

- możliwość spalania poprodukcyjnych materiałów drzewnych, niskoenergetycznych paliw o różnej wilgotności (do 40%),

- nowoczesny system sterowania zapewnia pełną kontrolę pracy kotła, ograniczając przy tym personel i czas obsługi do niezbędnego minimum.

 

Galeria zdjęć

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe