Kocioł KWH/PT z podawaniem tłokowym z redlerem

Zestaw grzewczy służy do spalania mieszaniny kory, trocin, kawałkowego drewna poprodukcyjnego o granulacji: 50mmx30mmx300mm (wilgotność maks. 50% przy czym drewno kawałkowe stanowi maks. 50% zawartości mieszaniny) w celu wytworzenia gorącej wody do celów grzewczych lub technologicznych. Zestaw składa się z kotła KWH-1000 z ruchomym rusztem i tłokowym podajnikiem hydraulicznym zasilanego paliwem z kontenerowego wybieraka paliwa KWP przez przenośnik zgrzebłowy (redler). Kontenerowy zasobnik paliwa ma kształt prostopadłościanu. Na dnie zabudowany jest hydrauliczny wygarniak, który porusza się ruchem posuwisto – zwrotnym w prowadnicach po dnie zbiornika. Ramiona wygarniaka poprzez odpowiedni profil transportują paliwo w kierunku koryta zsypowego w którym zainstalowany jest przenośnik.

Kocioł z podajnikiem tłokowym z redlerem

Z koryta zsypowego kontenera paliwo trafia do przenośnika zgrzebłowego, który składa się z obudowy w postaci rynny z cięgnami łańcuchowymi, mechanizmu napędowego i mechanizmu napinającego.

Paliwo przesuwane jest po nieruchomej powierzchni rynny za pomocą poprzeczek rozmieszczonych na podwójnym cięgnie łańcuchowym do wysypu, z którego trafia do komory tłokowego dozownika paliwa. Jego zadaniem jest dostarczanie do kotła porcji paliwa odpowiednich do utrzymania zadanych parametrów spalania. Tłok dozownika jest poruszany przez siłownik hydrauliczny. Dozownik posiada dwustopniowy system zabezpieczenia przed cofnięciem płomienia do podajnika, co znacząco poprawia bezpieczeństwo eksploatacji urządzenia.

W komorze paleniskowej kotła następuje odparowanie wilgoci zawartej w paliwie oraz jego spalanie. W celu zapewnienia równomiernego rozłożenia paliwa w komorze spalania zastosowano ruszt ruchomy. Zapewnia on optymalne warunki spalania oraz umożliwia całkowite spalanie materiału. Ruszt  chłodzony jest powietrzem, które jednocześnie stanowi powietrze pierwotne do spalania.

Dodatkowo komora spalania wyposażona  jest w układ automatycznego odpopielania, co znacząco ułatwia obsługę kotła, szczególnie przy spalaniu paliw o niskiej wartości  opałowej, z których pozostają duże ilości popiołu.

Sterowanie procesem podawania paliwa oraz jego spalania odbywa się automatycznie. Układ sterowania oparty jest na  programowalnym kontrolerze, który steruje podawaniem paliwa w oparciu o informacje uzyskane z czujników obecności paliwa i  zapotrzebowania mocy cieplnej. Sterownik wyposażono w prosty w obsłudze panel dotykowy.

 

 

Rzut kotła z podajnikiem tłokowym Rzut kotła z podajnikiem tłokowym

 

KOCIOŁ KWH/PT
Wyszczególnienie   Typ
  KWH-600 KWH 1000 KWH 2000
Moc grzewcza zestawu kW 600 1000 2000
Minimalne wymiary pomieszczenia dla zestawu (dł. A x szer. B x wysokość ) mm cm 9500 x 11500
x 5000
10000 x 12000
x 5000
11000 x 13000
x 5000
Paliwo   mieszanina kory, trocin, kawałkowego drewna
poprodukcyjnego o granulacji:
50mmx30mmx300mm, wilgotność max. 50%
Pojemność zasobnika KWP m3 Do wyboru: 20, 40, 50
Moc elektryczna napędów kW kW ~10 ~13

 

Elementy zestawu grzewczego obsługiwane sterownikiem dotykowym

Sterowanie procesem podawania paliwa oraz jego spalania odbywa się automatycznie. Układ  sterowania oparty jest na programowalnym kontrolerze, który steruje podawaniem paliwa w oparciu o  informacje uzyskane z czujników obecności paliwa i zapotrzebowania mocy cieplnej. Sterownik wyposażono w prosty w obsłudze panel dotykowy.

 

 

 

Galeria zdjęć

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe