Piec opalany słomą

W skład zespołu wchodzą: palenisko dostosowane do spalania balotów słomianych lub kostek typu heston, wymiennik spaliny-powietrze, wstępny wymiennik woda-powietrze, wentylator komory spalania, wentylator nadmuchu nagrzewnicy, układ sterowania.

Przeznaczenie:

Zespół wykorzystywany głownie do zaopatrywania w ciepłe powietrze suszarni zbóż , ziół oraz drewna. Przy zastosowaniu zbiornika kumulacyjnego może pracować jako zasilanie układu C.O.

Paliwo:

Piec opalany jest słomą zbóż, rzepakową, sianem łąkowym. Możliwe jest również zastosowanie drewna kawałkowego.

Opis budowy i zasada działania zespołu:

Piec (poz.1) zbudowany jest z stalowego walczaka wyłożonego ceramiką żaroodporną. Do jego wnętrza za pomocą wentylatora (poz.4) dostarczane jest powietrze w ilości zapewniającej prawidłowy przebieg spalania. W wyniku spalania paliwa powstają gorące gazy, które kanałem wylotowym trafiają do wymiennika spaliny-powietrze. Za ilość spalin i ich temperaturę odpowiada wentylator paleniska którego pracą zarządza układ sterujący(poz.6). Dalszy przepływ spalin odbywa się przez wiązkę płomieniówek. Palenisko otoczone jest płaszczem umożliwiającym odbiór ciepłej wody na potrzeby zasilania wymiennika woda-powietrze (poz.3). Za wtórne podgrzanie powietrza odpowiadawymiennik spaliny-powietrze (poz.2) , płaszczowo rurowy. Przepływ spalin odbywa się w przekroju rur, powietrza ogrzewanego natomiast w przestrzeni międzyrurowej. Właz wymiennika jak również pieca posiada możliwość otwierania w prawo bądź lewo. Wentylator nadmuchu nagrzewnicy(poz.4) wtłacza powietrze do wymiennika woda-powietrze, gdzie powietrze ulega wstępnemu podgrzaniu. Wstępnie podgrzane powietrze jest dogrzewane w wymienniku spaliny-powietrze. Wymiana ciepła odbywa się w przestrzeni międzyrurowej. Wydłużony czas kontaktu powietrza z powierzchnią wymiany otrzymano stosując układ przegród segmentowych.

Moc pieca 1000 kW Max.szerokość zespołu 3400 mm
Średnica komory spalania 1000 kW Max.długość zespołu 4570 mm
Długość komory spalania 3600 mm Wysokość zespołu 3550 mm
Pojemność paleniska 10,2 m3 Max.temp. nag. powietrza 120°C
Pojemność paleniska 10,2 m3  

 

Zapytaj o ten produkt

Imię i nazwisko / Firma*
E-mail
Telefon
Preferowany sposób kontaktu
Telefon E-mail Fax
Dodatkowe informacje (typ, wielkość, moc itp.):
* - Pole obowiązkowe